Bookmark and Share

Svårighetsgrad
Svårighetsgrad
Betyg (0 röster)
BetygBetygBetygBetygBetyg
 

innehållsförteckning

Programmering 1 - Översikt

Inledning

Denna artikel riktar sig till gymnasielärare inom programmering. Detta är en handledning för hur materialet på csharpskolan skulle kunna användas i undervisning för att uppnå skolverkets kursplan inom kursen programmering 1. Tolkning av kursplan är givetvis upp till undervisande lärare så detta kan ses som en tillämpning av kursmålen inom språket C#.

Praktiska tips om prov, inlämningar och undervisning ges också.

Artikeln är förkortad

Artikeln är skriven för betalande medlemmar. Är du en betalande medlem så måste du först logga in.

Vi erbjuder support och extramaterial för främst skolor. Modellen är en prenumerationsavgift per läsår. Varje skola betalar samma pris oavsett antal klasser eller undervisande lärare. Kostnaden motsvarar endast ett par böcker per år.

Kontakta oss!